УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Відкрили 66 км новозбудованої бетонки на Миколаївщині

Відкрили 66 км новозбудованої бетонки на Миколаївщині

Дорога Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв довгий період була прикладом безгосподарності: її системно руйнували перевантажені фури, а балансоутримувачі не проводили ні належне експлуатаційне утримання, ні ремонт. До 2019 року Миколаївська область була фактично відрізана від сусідніх через жахливий стан цієї бетонки.

Та завдяки Великому будівництву півметрові ями на автошляху національного значення Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв залишилися у минулому. Бетонна дорога, протяжністю 66 кілометрів, відсьогодні відкрита для проїзду всіх видів транспорту.

До відкриття дороги ми запросили найбільших перевізників у регіоні. Держава проінвестувала у гарну, якісну дорогу, яка здатна витримувати високі навантаження та слугувати довше, ніж асфальтобетонна дорога. Далі – ми маємо забезпечити контроль перевантажень, тому вже наступного тижня тут мають початися роботи з встановлення системи зважування-в-русі (WiM). Всього у цьому році на Миколаївщині плануємо влаштувати 4 майданчики WiM, та вагів замало – ми очікуємо відповідальне ставлення до габаритно-вагових обмежень з боку бізнесу,- коментує очільник Укравтодору Олександр Кубраков.

Довідково: За програмою Президента України Велике будівництво у 2020 році на відновлення дороги Н-14 у Миколаївській області виділено 1,7 млрд. грн

Ремонт дороги розпочали у 2019 році, тоді відновили 13 км. А на початку цього року вдалося повністю завершити роботи від Возсіятського до Миколаєва.

Наразі основні роботи завершені – фінішний шар бетону товщиною 26 см влаштовано по всій протяжності дороги – 66 км. Залишилось виконати фінальні роботи з влаштування верхнього шару бетону на з’їздах та примиканнях, укріпити узбіччя, влаштувати лотки та бар’єрне огородження, а також нанести горизонтальну дорожню розмітку.

На дорозі працюють 4 підрядні організації: ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «ЄДБК», ТОВ «ШБ Альтком», ВАТ «Будівельно-монтажний трест №8».