УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Відновлення доріг Луганщини: стартували роботи на трасі Н-26 за маршрутом «Містки – Старобільськ»

Відновлення доріг Луганщини: стартували роботи на трасі Н-26 за маршрутом «Містки – Старобільськ»

У рамках проєкту Велике будівництво на Луганщині ведеться поточний середній ремонт автомобільної дороги Н-26. Ця дорога – одна з головних транспортних магістралей Луганщини.

Наразі спецтехніка працює на ділянці км 167+000 – 175+000, протяжністю 8 кілометрів. Вона розпочинається за населеним пунктом Містки в сторону Старобільська.

Роботи з ремонту виконує ТОВ «БК ЄВРОДОР»

Сьогодні ведеться фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття. Одночасно приводиться до ладу узбіччя. Буде розчищена придорожня смуга від чагарників та дрібнолісся.

Наступний етап – влаштування вирівнюючого шару основи з органо-мінеральної суміші, приготовленої методом холодного ресайклінгу (щебенево-піщана суміш ЩПС С-7 – 75%, з додаванням – бітумна емульсія 2 %, цемент 4%).

Улаштування вирівнюючого шару буде вестися асфальтоукладальником за ширини укладання 7 метрів. Після цього відбудеться влаштування нижнього шару покриття товщиною 10 см з крупнозернистої асфальтобетонної суміші.

ЩМА-20 (найбільший розмір зерна щебеню до 20 мм) застосовується для облаштування верхніх шарів дорожнього покриття. Він повністю задовольняє всім вимогам щодо довговічності, рівності та шорсткості дорожнього полотна. До переваг такого щебенево-мастикового асфальтобетону відносять також водонепроникність та морозостійкість. Все це суттєво збільшує термін експлуатації дорожнього покриття, підвищує комфорт, якість та безпечність руху.

Останній етап – облаштування автобусних зупинок; встановлення напрямних стовпчиків; укріплення узбіччя; встановлення дорожніх знаків; нанесення дорожньої розмітки.

Варто зазначити, що під час проведення всіх етапів робіт, дорога не буде перекрита, роботи триватимуть по одній стороні. Безпека руху забезпечена відповідними знаками та регулюванням.

До проведення робіт,= зазначена ділянка дороги Н-26,= викликала чимало нарікань тут були виявлені такі пошкодження: суцільне руйнування дорожнього одягу, лущення, руйнування країв дорожнього одягу, колійність, вибоїни, ямковість, руйнування покриття.

Місцеві мешканці та водії часто зверталися до Служби автомобільних доріг у Луганській області з проханням ремонту. Проблема наблизилась до вирішення лише з початком проєкту Велике_Будівництво на Луганщині.

Нагадаємо, у 2020 році зусилля дорожників «БК ЄВРОДОР» були спрямовані на дорогу Н-26 Чугуїв – Мілове – у Сватівському районі на ділянках км 148+000 – 158+000 (здано в експлуатацію); капітальний ремонт на ділянці км 161+000 – 167+000, знаходиться між населеними пунктами Сватове та Містки, 6 кілометрів (залишилося покласти верхній шар, здача в експлуатацію у поточному році).

Довідково: дорога Н-26 – автомобільний шлях національного значення. Значення дороги державного значення Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ) полягає у тому, що вона поєднує два регіони: Харківщину та Луганщину, а також з’єднує райони Луганської області.

Дорога Н-26 – починається в місті Чугуїв, на Луганщині проходить через місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ, закінчується в смт Мілове на кордоні з Росією. До 09.08. 2017 року дорога Н-26 мала нумерацію Р-07.