УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » «Якісним дорогам в Україні бути. Необхідно лише завершити повне реформування галузі» – Андрій Батищев

«Якісним дорогам в Україні бути. Необхідно лише завершити повне реформування галузі» – Андрій Батищев

1 червня 2016 року, на плановому засіданні Кабінету Міністрів України за власним бажанням було звільнено Андрія Батищева з посади Голови Укравтодору

 

«Якість українських доріг – це найгостріше питання нашого суспільства. Це не лише безпека та комфорт громадян, це, в першу чергу, обличчя держави та наріжний камінь економіки. Нам вдалося зробити дуже багато на шляху реформування галузі та найважливіші досягнення ще попереду. Я впевнений, що мій наступник правильно оцінить наші напрацювання і зможе довести справу до кінця», – таку заяву зробив Андрій Батищев, вже колишній Голова Укравтодору у свій останній робочий день.

Андрій Васильович Батищев очолив Державне агентство автомобільних доріг України 7 жовтня 2015 року і пропрацював на цій посаді 157 днів. За цей короткий час йому та його команді вдалося розробити та втілити значну кількість корисних для галузі управлінських ініціатив. 

В першу чергу, він оцінив стан справ та провів аудит у найпроблемніших областях України. Завдяки цьому було виявлено значну кількість порушень та у зв’язку з цим було проведено важливі кадрові заміни в регіонах.

Другим кроком стала розробка спільно з Міністерством інфраструктури нової стратегії реформування дорожньої галузі.

На початку ремонтно-будівельного сезону, очільник галузі заявив, що буде особисто контролювати якість виконуваних дорожніх робіт. За його ініціативи керівництво Укравтодору та керівники структурних підрозділів влаштовувалияк планові, так і позапланові виїзди на об’єкти, де суворо перевіряли дотримання усіх ремонтно-будівельних норм.

Неменшу увагу Батищев та його команда приділили відкритості Держагентства та Служб автодоріг в областях. За його ініціативи було запроваджено онлайн-трансляції усіх тендерних процедур та було створено спільно з Міністерством інфраструктури незалежну експертно-моніторингову групу, яка перевіряє усі процедури закупівель. Для налагодження зв’язку з громадянами при всіх регіональних підрозділах Держагентства було створено Громадські ради. Крім того, чимало зусиль було приділено спрощенню інформування громадськості про стан доріг: розробка нового сучасного веб-сайту та інтерактивної карти доріг сьогодні вже на фінішному етапі.

Та найсуттєвішим здобутком стало значне збільшення фінансування ремонту українських автошляхів. У 2016 році лише за основною програмою кошторис Держагенства виріс майже у двічі, порівняно з минулим роком – до 6,5 млрд. грн. 

«Авжеж це невелика сума порівняно з тим, що потребують наші дороги: для відновлення лише опорної мережі українських доріг необхідне щорічне стале та ритмічне фінансування у розмірі 50-100 мільярдів гривень. Та це, безперечно, крок у правильному напрямку», – зазначив Батищев.

За його чітким переконанням, виправити ситуацію з фінансуванням галузі можливо лише за умови створення Дорожнього фонду, який акумулюватиме в собі усі кошти з цільових джерел фінансування.  

«Я сподіваюся, що в цьому році депутати все ж таки зрозуміють важливість прийняття цих законопроектів та галузь нарешті матиме можливість розпоряджатися цільовими коштами», – зазначив він.  

За його словами, для сталої роботи та розвитку українського дорожнього господарства необхідно не лише суттєве збільшення фінансування, а й повна децентралізація доріг.

«В багатьох європейських країнах є державна установа, яка керує дорожньою мережею, ми не єдині. Та в їх управлінні знаходиться лише опорна мережа – дороги найважливішого значення та з найбільшим автомобільним потоком. Тому одним з найважливіших державних рішень, яке повинна прийняти Верховна Рада – це передача місцевих доріг в управління місцевої влади. Лише за такої умови, місцева влада почне відповідати за комфорт та безпеку населення – ремонтуватиме найнеобхідніші дороги, а не жалітиметься на бездіяльність Укравтодору».

Оцінюючи результати своєї роботи на посаді очільника відомства, колишній Голова Укравтодору підкреслив, що усі досягнення, які він та його команда змогли втілити за час своєї роботи були би неможливі без розуміння та цілковитої підтримки кожним працівником дорожнього господарства. 

«Я хочу висловити щиру подяку усім працівникам дорожнього господарства. Вони є справжніми патріотами своєї країни, які і в сніг, і в спеку, із затримкою заробітної плати, виходять на дороги та забезпечують безпеку та проїзд українськими автошляхами. Саме завдяки вам і нашій спільній праці, ми змогли зрушити з мертвої точки бездоріжжя в сторону реформ». 

Прес-служба Укравтодору