УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Завдяки Prozorro, Укравтодор заощаджуватиме щонайменше 20-30% від вартості кожної закупівлі

Завдяки Prozorro, Укравтодор заощаджуватиме щонайменше 20-30% від вартості кожної закупівлі

За підрахунками спеціалістів Укравтодору, завдяки Prozorro, на кожному тендері буде зекономлено близько 20-30%. В окремих випадках економія можлива у два-три рази

Через декілька днів усі закупівлі дорожньої галузі будуть проходити в онлайн-режимі: з 1 серпня Служби автодоріг та облавтодори проводитимуть усі тендерні процедури виключно на Prozorro. Протягом тижня також до ініціативи приєднаються й усі закупівлі по спільним проектам з МФО.

«Ми наполягли, щоб усі підприємства, що знаходяться у сфері управління Укравтодору, перейшли на Prozorro. Дорожня галузь повинна працювати, як єдине ціле – єдині параметри для забезпечення якості, єдині параметри у закупівлях. Система повинна працювати єдиним прозорим організмом».

Про це заявив Євгеній Барах, тимчасовий очільник Укравтодору сьогодні, 29 липня 2016 року, під час брифінгу у Міністерстві інфраструктури. 

Державне агентство автомобільних доріг розробило план дворівневого контролю за закупівлями. Він буде здійснюватися за допомогою електронного майданчика Е-Тендер, що є частиною Prozorro. 

Перший рівень – це перевірка спеціалістами тендерного відділу Укравтодору документації, яку підготував замовник. Тобто, перед публікацією вимог для участі у тендері, Служби автодоріг завантажать її у закритий кабінет Е-Тендер для перевірки її спеціалістами центрального апарату. У разі виявлення недоліків, спеціалісти Укравтодору доведуть їх до відома Служби. В свою чергу замовники робіт та послуг на місцях, внесуть відповідні правки у документації і лише після того опублікують її та розпочнуть закупівлі. 

Даний рівень перевірки буде проводитися з метою забезпечення відповідності документації до чинного законодавства і технічних вимог галузі та попередження можливого лобіювання будь-яких інтересів. 

Другий рівень контролю – це відкритий процес усіх тендерних процедур, за якими матимуть можливість спостерігати як спеціалісти Держагентства, так і громадськість.

З цим алгоритмом вже ознайомлені усі фахівці з державних закупівель центрального апарату, Служб, облавтодорів та підприємств галузі. 

Очільник Укравтодору впевнений, що завдяки дворівневому контролю вдасться повністю викорінити усі можливі корупційні схеми, які до цього мали місце у закупівлях дорожньої галузі. 

Крім того, завдяки переводу усіх тендерних процедур в прозору площину, Укравтодор очікує економію по кожній закупівлі обсягом у 20-30% від оголошеної вартості. 

«Попередні підрахунки показали, що в окремих випадках, ціни на матеріали було завищено у два-три рази. Тому одним з перших моїх рішень був повний перехід на систему електронних закупівель. Я впевнений, що система Prozorro, дозволить вивести деякі облавтодори зі стану майже повного банкрутства», – зазначив Барах. 

Також він повідомив, що Держагенство спільно з правоохоронними органами розробили єдину систему індикативних показників, яким має відповідати постачальник та підрядник. Завдяки цим вимогам, Укравтодор прагне виключити усі можливі маніпуляції під час торгів та викорінити усіх посередників з процесу закупівель. 

Нагадаємо, на початку червня Укравтодор зобов’язав облавтодори перевести усі закупівлі матеріально-технічних ресурсів на електронну систему торгів Prozorro. Як повідомив тоді Євгеній Барах, облавтодори та інші державні підприємства, що належать до сфери управління Держагентства, не підпадають під дію нововведеного Закону «Про державні закупівлі». Однак, в умовах посилення контролю за прозорим та ефективним використанням бюджетних коштів, Укравтодором було прийнято це рішення. 

Прес-служба Укравтодору