УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » ЗАВЕРШЕНО НАЙСКЛАДНІШИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЕТАП БУДІВНИЦТВА МОСТУ ЧЕРЕЗ Р. СТАРИЙ ДНІПРО У М. ЗАПОРІЖЖЯ

ЗАВЕРШЕНО НАЙСКЛАДНІШИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЕТАП БУДІВНИЦТВА МОСТУ ЧЕРЕЗ Р. СТАРИЙ ДНІПРО У М. ЗАПОРІЖЖЯ

У м. Запоріжжя здійснено найскладніший етап будівництва об’єкта «Автотранспортна магістраль через р. Дніпро» - поздовжнє насування металевої конструкції.

Цей об’єкт є одним із ключових для можливості здійснення руху автомобільного транспорту з Правого берега по балковому мосту через р. Старий Дніпро на місцевий проїзд по о. Хортиця.

Роботи на будівництві об’єкта «Автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжя» було розпочато у 2013 року із зведення чотирьох капітальних опор та завезення металоконструкцій прогонової будови на будівельний майданчик. Всього згідно з проектом вага верхової гілки прогонової будови становить 3247 т, довжина — 340 метрів.

Технологія влаштування прогонової будови Споруди №4 представляє собою комплекс поетапного поздовжнього насування зібраних секцій мосту по збудованих капітальних опорах за допомогою індивідуальних допоміжних штовхаючих пристроїв, на які встановлені сучасні гідравлічні домкрати вантажопідйомністю 500 т, а також опускання на опорні частини.

Поздовжнє насування складалося з п’яти етапів загальною довжиною 411 метрів, що є технологічно найскладнішою операцією при виконанні будівельно-монтажних робіт. Роботи з поздовжнього насування було розпочато в 2014 році та за станом на 15.02.2018 року завершені на 100%.

Подальші роботи на об’єкті передбачають опускання прогонової будови верхової гілки на опорні частини на капітальних опорах та виконання антикорозійного захисту металевих конструкцій.

Кошти у рамках «митного експерименту» у сумі 60 млн. грн. на корегування проектної документації та завершення виконання аварійних робіт планує виділити Запорізька облдержадміністрація.

Так, після завершення корегування проекту та визначення генеральної підрядної організації на виконання будівельно-монтажних робіт у 2019 році планується завершити роботи з будівництва мостового переходу через р. Старий Дніпро та відкрити рух автомобільного транспорту з Правого берега на о. Хортиця.