Державне агентство
автомобільних доріг України

великоваговики

 • 17.05.2019
  До уваги перевізників! Вводяться сезонні обмеження руху вантажного транспорту

  До уваги перевізників! Вводяться сезонні обмеження руху вантажного транспорту

  Державне агентство автомобільних доріг України повідомляє про те, що з 1 червня 2019 року в денну пору доби при температурі повітря вище +28 С, застосовується обмеження та заборона руху автомобільними дорогами загального користування державного значення великовагових транспортних засобів фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн (крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій). 
  На автомобільних дорогах загального користування державного значення встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити.

 • 30.10.2018
  До уваги водіїв та перевізників!

  До уваги водіїв та перевізників!

  З настанням зимового періоду, який супроводжується несприятливими погодними  умовами (ожеледь, ожеледиця, сильний снігопад, вітер, який спричиняє утворення снігових переметів на проїзній частині тощо) на автомобільних дорогах загального користування виникають скупчення вантажних транспортних засобів, що негативно впливає на забезпечення життєдіяльності населення та створює небезпечні умови для дорожнього руху.

 • 10.05.2018

  За умов підвищення температури повітря понад +28° С, вступають у дію тимчасові обмеження руху

  Державне агентство автомобільних доріг України керуючись вимогами Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» з метою зменшення руйнувань асфальтобетонного покриття доріг при температурних показниках повітря вище +28 С, з травня 2018 року в денну пору доби застосовує обмеження та заборону руху автомобільними дорогами загального користування державного значення великовагових транспортних засобів фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. З цією метою на автомобільних дорогах загального користування державного значення встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити. Для тимчасової стоянки транспортних засобів використовуються 900 майданчиків в смугах відведення доріг та біля об’єктів дорожнього сервісу. Дотримання водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів та вимог дорожніх знаків здійснюватиметься територіальними підрозділами Укртрансбезпеки та відповідними обласними підрозділами Національної поліції України. Інформація щодо введення зазначених обмежень та заборони руху розміщена на веб-сайті Укравтодору та в місцевих засобах масової інформації. Укравтодор просить користувачів доріг та перевізників з порозумінням поставитись до питання збереження доріг від передчасних руйнувань і дотримуватись умов тимчасових обмежень руху.

 • 21.08.2017
  ДО УВАГИ ВОДІЇВ!

  ДО УВАГИ ВОДІЇВ!

  З огляду на те, що по всій території України зберігається спекотна погода, звертаємося до перевізників із проханням бути відповідальними та виконувати вимоги обмеження руху, щоб захистити покриття автомобільних доріг від руйнування.

 • 4.08.2017
  ПЕРЕВАНТАЖЕНИЙ ТРАНСПОРТ + СПЕКА = РУЙНУВАННЯ ДОРІГ

  ПЕРЕВАНТАЖЕНИЙ ТРАНСПОРТ + СПЕКА = РУЙНУВАННЯ ДОРІГ

  У літню спеку дороги страждають найбільше, особливо від великовагового транспорту. З метою упередження наслідків недбалого ставлення до автошляхів на Житомирщині, керівники місцевої влади, Служби автомобільних доріг області та представники Управління Укртрансбезпеки зустрілися із керівниками підприємств добувної та каменеобробної промисловості, на якій акцентували увагу на тому, що жоден державний фінансовий ресурс не спроможний забезпечити перекриття наслідків недбалого ставлення до шляхів, адже жодна дорога не витримує значного перевантаження при температурних показниках від 28° С та вище.
  Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області, що займається контролем перевезення вантажів констатує, що починаючи з квітня, коли було розпочато кампанію великовагового контролю, було проведено близько 3 000 зважувань, з яких 96 випадків зафіксовано перевантаження. Більше того, водії всіляко ухиляються від вагового контролю, тобто свідомо йдуть на руйнування доріг.
  Детально: http://new.zt.ukravtodor.gov.ua/press/news/dorohy_ye_ne_tam_de_yikh_postiino_remontuiut__a_tam__de_yikh_ne_ruinuiut.html
  Хороші дороги в Україні поступово з’являтимуться.
  Проте чи зможуть вони бути збережені? Питання поки відкрите….

 • 28.07.2017
  Сучасні вагові комплекси та суворі правила контролю за великоваговим транспортом допоможуть зберегти українські дороги

  Сучасні вагові комплекси та суворі правила контролю за великоваговим транспортом допоможуть зберегти українські дороги

  Державне агентство автомобільних доріг України підтримує ідею посилення контролю за великоваговим транспортом, адже це збереження якості відремонтованих доріг та, як результат, безпеки на дорогах.

 • 25.07.2017
  ДО УВАГИ ВОДІЇВ ВАНТАЖНОГО АВТОТРАНСПОРТУ!

  ДО УВАГИ ВОДІЇВ ВАНТАЖНОГО АВТОТРАНСПОРТУ!

  З огляду на те, що по всій території України зберігається спекотна погода, звертаємося до перевізників із проханням бути відповідальними та виконувати вимоги обмеження руху, щоб захистити покриття автомобільних доріг від руйнування.

 • 8.11.2016

  Введення плати за проїзд для великоваговиків можливе

  В інтерв'ю телеканалу «Еспресо» від 6 листопада 2016 року керівник Укравтодору Славомір Новак сказав: «Необхідно створити прозору систему для вантажівок, ввести оплату за дорогу та контроль ваги». 

 • 22.06.2016

  Великогабаритні та великовагові транспортні засоби

  На сьогодні нормативними документами передбачено перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 тонн. Зазначена норма не відрізняється від Європейських норм.

 • 17.06.2016

  Дозволи на проїзд негабаритних транспортних засобів

  Отримання дозволів на проїзд негабаритних транспортних засобів